Brian Fargo atakuje po raz kolejny! Torment: Tides of Numenera

Planescape: Torment to moim zdaniem jedna z najlepszych komputerowych gier RPG. Miałem przyjemność grania we wszystkie najważniejsze serie i tytuły – Dungeon Master, Eye Of  The Beholder, Lands of Lore, Baldur`s Gate, Fallout, Final Fantasy oraz wiele, wiele innych. Do Planescape: Torment podszedłem z dużym dystansem i, jak się szybko przekonałem , zupełnie niepotrzebnie! Ta gra studia Black Isle okazała się prawdziwym arcydziełem i do dziś jest jednym z moich ulubionych tytułów.

Po niezwykle udanej kampanii na Kickstarterze, Brianowi Fargo udało się zebrać niemalże $3.000.000 na produkcję gry Wasteland 2. Gdy, na początku marca,  inXile entertainment ogłosiło kolejny projekt, niewielu spodziewało się takiego zwrotu akcji! Brian Fargo zapowiedział kolejny tytuł, którym jest Torment: Tides of Numenera.

Jest to gra umiejscowiona w rzeczywistości Numenera, jednocześnie bardzo mocno nawiązująca do tradycji Planescape: Torment. To gra wyłącznie dla jednego gracza, w której świat widzimy w rzucie izometrycznym. Żadnego MMORPG.

Twórcy obiecują bogatą fabułę, a sama gra ma ukazać się na platformy Windows, Mac oraz Linux. Ciekawostką jest fakt, że twórcy obiecują polską lokalizację!

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu na Kickstarterze – LINK.

Uważam, że Brian Fargo zawsze tworzył znakomite gry i ten tytuł zasługuje na wsparcie!

1 Comment

  • Avatar
    antibyte , March 25, 2013

    Zamknij się i bierz moje pieniądze! Dosłownie:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA *