Gdy w kwietniu 2016 roku ukazała się informacja, że wydawnictwo AMIGA.net.pl rozpoczyna sprzedaż najlepszego menedżera plików dla Amigi, nie zastanawiałem się ani chwili i natychmiast złożyłem zamówienie!

Gdy otrzymałem paczkę byłem dość zdziwiony jej rozmiarami. Była naprawdę duża! Szybko zacząłem ją rozpakowywać. Wszystko zostało bardzo dokładnie zabezpieczone i tak wyglądał karton po jego otwarciu.

Wszystko ładnie zapakowane
Wszystko zostało ładnie zapakowane

Szybko rozpakowałem folię bąbelkową. Całość przedstawia się bardzo profesjonalnie za co należą się duże brawa! Tak wygląda przód obwoluty pudełka.

Przód obwoluty
Przód obwoluty

A tak tył:

Tył obwoluty
Tył obwoluty

W środku znajdowały się dwie dyskietki:

Dyskietki
Dyskietki

płyta CD:

Płyta CD
Płyta CD

oraz podręcznik użytkownika:

Podręcznik
Podręcznik
Podręcznik
Podręcznik

A tak prezentuje się całość:

Całość
Całość

Podręcznik użytkownika Directory Opus 5 znajdował się już wcześniej w ofercie wydawnictwa amiga.net.pl. Zakupiłem go jakiś czas temu, tak że stałem się posiadaczem dwóch takich samych podręczników, różniących się jedynie okładką:) Ale jak to się mówi, od przybytku głowa nie boli.

DOPUS5KSIAZKI

 

To wydanie Directory Opus 5 zostało przygotowane we współpracy z autorami programu, firmą  GP Software mieszczącą się w Australii!

Instalacja Directory Opus 5

Program udało mi się zainstalować bez najmniejszych problemów, jednak przy próbie uruchomienia pokazał mi się komunikat

unable to open dopus5.library

co niezmiernie mnie zaskoczyło, ponieważ wszystkie wymagane biblioteki znajdowały się na swoim miejscu. Problemem okazało się przypisanie DOPUS5: które należało usunąć ze startup-sequence (moja wcześniejsza instalacja Opusa). Po tej drobne korekcie wszystko zaczęło działać.

Tak wyglądąda Dopus jako zastępstwo Workbencha.

DOPUS 5 Pulpit

 

Bonusy!

Oprócz samego programu Directory Opus 5  Magellan II (5.9) na płycie CD dołączące są rozmaite pliki pomocnicze rozszerzające możliwości pakietu, które zostały przez wydawcę posegregowane według funcjonalności. Jest ich naprawdę pokaźna liczba, co można zobaczyć poniżej.

DOPUS5dodatki

Podsumowanie

Za cały zestaw zapłaciłem jedynie 65 PLN, co uważam za bardzo dobrą cenę.  Dopus to jeden z najlepszych menedżerów plikowych dla komputerów Amiga. Od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością, a użytkownicy doceniają zwłaszcza możlwość całkowitego zastąpienia systemowego pulpitu! Ja używam Dopusa od kilkunastu lat. Moim zdaniem jest to jeden z najważniejszych programów dla Amigi. Wydanie przygotowane przez amiga.net.pl jest prawdziwą gratką dla wszystkich amigowców.  Za tą cenę jest to prawdziwa okazja i każdemu polecam zakup tego programu!
Author

Mam na imię Tomek. Moja przygoda z komputerami zaczęła się wiele lat temu od Commodore Plus/4, przywiezionego z RFN. Później posiadałem C64, Amigę 600, Amigę 1200, Amigę BVision PPC. W chwili obecnej posiadam blaszaka, GBA, NDS,3DS i magiczne urządzenie o nazwie Open Pandora.

Write A Comment

Pin It