Classic USB Controller for NES – Recenzja

USB NES Controller

Przeglądając ofertę sklepu Gearbest przypadkiem natknąłem się na bardzo interesujący produkt. Był to kontroler dla graczy, będący wierną kopią klasycznego pada dołączanego do konsoli NES, z tą drobną różnicą, że podłącza się go do złącza USB, dzięki czemu można go używać z całkiem pokaźną ilością różnych sprzętów.

Cena okazała się niezwykle atrakcyjna, ponieważ pad kosztował zaledwie $3,41. Nie zastanawiałem się zbyt długo i natychmiast złożyłem zamówienia. Pomyślałem, że gdyby nawet okazało się, że ten kontroler nie spełnia moich oczekiwań, to i tak nie byłby to duży koszt.

Jest to produkt adresowany przede wszytskim do miłośników starych gier. Z całą pewnością można byłoby go używać do grania w nowe produkcje, jednak należy pamiętać o kilku ograniczeniach. Jest to wierna kopia pada do NES, co moim zdaniem jest ogromną zaletą tego sprzętu. Niestety niesie to z sobą jedno poważne ograniczenie – liczbę przycisków. Oprócz ośmiokierunkowej konsoli D-pad po lewej stronie, mamy do dyspozycji zaledwie 4 przyciski. A oraz B po prawej stronie oraz Select i Start na środku. W przypadku nowych gier, liczba przycisków z całą pewnością nie będzie wystarczająca, nie wspominając nawet o braku analogowych drążków czy też spustów. Pamiętać jednak należy, że nie do takich graczy jest ten produkt skierowany.Ten pad skierowany jest to do miłośników starych gier. Jak więc zatem sprawuje się retro graniu?

Classic USB Controller for NES

Wszystkie przyciski są bardzo dobrze wykonane. Czuje się je nieco inaczej niż większość współczesnych padów, co dla części graczy może być pewnym zaskoczeniem. Bardzo miłym zsakoczeniem był ten bardzo specyficzny „klikający” odgłos przy korzystaniu z D-pada, przywodzący na myśl stare pady oraz joysticki z mikrostykami. Pod względem przyjemności używania, ten pad zasługuje na wysoką ocenę. Najważniejszym jednak pytaniem jest jak sprawuje się podczas grania.

Najbardziej odpowiedni do pierwszego testu wydawał się emulator NESa. Zgodnie z przewidywaniami, nie napotkałem żadnych problemów i pad bardzo dobrze sprawował się podczas grania we wszystkie gry. Mój kolejny wybór padł na emulatory przenośnej konsoli GBA. Tutaj również wszystko działało idealnie. Jako wielki miłośnik Amigi, postawnowiłem również spróbować jak ten pad będzie się sprawował w połączniu z UAE. Miłym zaskoczeniem był fakt, że nie musiałem dokonywać żadnej konfiguracji i pad od razu działał. Przyciskowi B automatycznie przypisana była opcja Fire, jednak jeśli ktoś chciałby coś zmienić, zapewne nie byłoby z tym najmniejszego problemu.Z ciekawości postanowiłem sprawdzić jak pad będzie się sprawował z innymi emulatorami. Wszystko działało bez zarzutu jednak czasami ograniczona liczba przycisków sprawiała, że w niektóre gry nie sposób było grać. Nie sposób jednak traktować tego jako wady, ponieważ nie do takich gier pad ten został stworzony.

Biorąc wszystko pod uwagę, na pytanie czy warto zakupić ten pad, należy z przekonaniem odpowiedzieć, jak najbardziej tak! Cena jest jego ogromną zaletą. Co ważniejsze jednak, pad znakomicie się sprawdza w retro graniu. Czy to grając w Super Mario na emulatorze NESa, czy to w The Chaos Engine na emulatorze Amidze, zabawa jest przednia.

Pada zakupiłem w sklepie GearBest, który obecnie już nie istnieje [2023], można go jednać wciąż kupić na DHGate albo na The Pie Hut.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top