Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Planescape:Torment - Wysoka rozdzielczość i najważniejsze mody - gryretro.com

Planescape:Torment – Wysoka rozdzielczość i najważniejsze mody

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Planescape: Torment jest fantastyczną grą. Niestety, od czasu jej wydania upłynęło już trochę czasu i domyślna rozdzielczość nie wygląda najlepiej na współczesnych monitorach. Oto najlepsze dodatkowe patche i moduły, które sprawią, że  Planescape: Torment nabierze jeszcze więcej blasku!

Wymagania: Pełna, oryginalna!, gra.

Poniższy opis opiera się na wersji z gog.com, którą można, w chwili pisania tego atykułu, kupić za $9.99. Jeśli dysponujemy wersją na płytach CD, należy najpierw odpowiednio przygotować instalację. Jeśli dysponujemy wersją z gog.com, przechodzimy od razu do kroku 2.

1. Przygotowanie wersji na płytach CD

Przede wszystkim należy zainstaować grę, jednak aby uniknąć potencjalnych problemów na systemach Windows 7/ Vista, powinniśmy zmienić domyślny katalog i nie instalować gry w katalogu C:Program Files/Program Files(x86). C:Torment lub jakakolwiek inna ścieżka jest w pełni akceptowalna.

Następnie przechodzimy do katalogu, w którym zainstalowaliśmy grę (na przykład C:Torment )  i tworzymy nowy katalog o nazwie disks. Wchodzimy do niego  i tworzymy w nim następne 3 katalogi o nazwach cd2, cd3, cd4. Następnie umieszczamy płytę 2 w napędzie i kopiujemy wszystkie pliki z płyty do katalogu cd2, w naszymy przypadku jest to C:Torment/disks/cd2 . W ten sam sposób postępujemy z płytami 3 i 4, kopiując ich zawartość do katalogów, odpowiednio, cd3 oraz cd4. Gdy skończymy, pozostaje nam zmodyfikować plik Torment.ini, wpisując odpowiednie ścieżki dostępu.

Oto fragment przykładowego pliku przed modyfikacją

[Alias]

HD0:=c:\Torment
CD1:=H:\CD1\
CD2:=H:\CD2\
CD3:=H:\CD3\
CD4:=H:\CD4\
CD5:=H:\CD5\

Oto zmodyfikowany fragment:

[Alias]
HD0:=c:\Torment
CD1:=H:\CD1\
CD2:=c\Torment\torment\disks\cd2\
CD3:=c:\Torment\torment\disks\cd3\
CD4:=c:\Torment\torment\disks\cd4\

Zapisujemy zmiany w pliku Torment.ini i zamykamy plik.

2. Rozdzielczość

Aby móc grać w Planescape w wyższych rozdzielczościach musimy zainstalować mod Widescreen Mod (Windows) – Link. Po ściągnięciu pliku, klikamy na niego dwukrotnie i rozpakowujemy go do katalogu, w którym zainstalowaliśmy grę.

bandicam 2013-03-28 20-35-16-724

Po uruchomieniu programu musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim należy wybrać język – ja posiadam grę w języku angielskim – wcisnąć 0 i nacisnąć Enter. Następnie wciskamy N oraz Enter i wybieramy instalację dla Infinity Engine[1]. Po zapytaniu o wymiary ekranu rozgrywki, musimy podać dwie wartości X i Y, stanowiące rozdzielczość. Przykładowo, możemy wpisać 800 i 600, 1280 i 800 czy nawet 1920 i 1200. Po potwierdzeniu wartości Enterem naciskamy Y i Enter, aby zmodyfikować wszytskie zapisane stany gry. Ostatnie pytanie dotyczy grania w Planescape:Torment w różnych rozdzielczościach i na różnych komputerach. Jeśli nie planujemy tego robić, wybieramy N i potwierdzamy Enterem; jeśli tak  – naciskamy Y i Enter. Jeśli wszystko wygląda ok, po raz kolejny naciskamy Y. Po potwierdzeniu Enterem, rozpocznie się instalacja modułu.

 

3. Moduł GhostDog’s PS:T UI mod v2.2

Zwiększenie rozdzielczości może niestety spowodować problemy z interfejsem użytkownika. Na szczęście, na pomoc przychodzi nam moduł GhostDog’s  UI – LINK.  Ten moduł przede wszystkim wyśrodkowuje UI oraz dodaje grafikę, ulepszającą wygląd gry w wyższych rozdzielczościach.

Po ściągnieciu archiwum należy je rozpakować do katalogu z grą i uruchomić plik Setup-GhostDog’s-PST-UI.exe.

bandicam 2013-03-28 21-20-18-163

Najpierw wciskamy N i Enter, ponieważ nie musimy czytać pliku readme, następnie i. Po potwierdzeniu Enterem rozpocznie się instalacja modułu. Ostatnim krokiem jest wybór wielkości fontów, gdyż im wyższa rozdzielczość, tym mniejsze będą się stawały znaki.  Do wyboru mamy 4 opcje:

1. Domyślny rozmiar- bez zmian;

2. 20% większe;

3. 40 % większe;

4. 80 % większe;

Oto rozmiarówka dostarczona przez Ghostdoga:

4. Ultimate WeiDU Fixpack.

Należy ściągnąć plik Ultimate WeiDU Fixpack – KILK.   Ten plik jest ważny, ponieważ poprawia on setki mniejszych i większych błędów w grze. Ściągnięty plik należy rozpakować do katalogu z grą i uruchomić plik Setup-PST-Fix.exe.Instalacja nie jest skomplikowana i ogranicza się do wyboruy kolejnych opcji, więc nie ma chyba sensu zamieszczania dokładnego opisu.

bandicam 2013-03-28 21-47-26-268

 5.Qwinn’s Unfinished Business patch.

Plik ściągamy ze strony Qwinn’s Unfinished Business patch – KLIK . Jest to wyjątkowy moduł, ponieważ dodaje od wiele elementów, których autorzy nie mieli czasu dokończyć. Są to nie tylko dialogi i przedmioty  lecz również i misje!

Aby zainstlować ten moduł, należy go rozpakować do katalogu z grą i uruchomić plik Setup-PST-UB.exe. Instalacja przebiega w identyczny sposób jak w przypadku poprzednich modułów.

bandicam 2013-03-28 21-58-37-649

Po zakończeniu instalacji, uruchamiamy naszą grę i możemy cieszyć się Planescape:Torment w wysokiej rozdzielczości.

[youtube id=”U765XyPllXQ” width=”600″ height=”350″]

torment 2013-03-28 22-01-39-380

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top