Guns `N` Ghosts na C64 – Recenzja

Guns N Ghosts

Gra Guns N Ghosts została stworzona przez dwie osoby: Georga `Joe Gunn` Rottensteinera oraz  Trevora `Soulless` Storey`a. Opowiada ona historię dwóch łowców demonów, którzy analizując informację o znikających ludzich odkrywają powtarzający się co 44 lata wzór. Dalsze śledztwo prowadzi bohaterów na pobliski cmentarz, gdzie przyjdzie im się zmieżyć z hordami przeciwników.

Commodore 64 to niesamowity komputer. Wprowadzony został on na rynek w styczniu 1982 roku i pomimo konkurencji ze strony Atari oraz Apple, bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Pomimo upływu ponad trzydziestu lat, C64 wciąż cieszy się dużą popularnością i  tworzone są na niego nowe produkcje.

Guns N Ghosts Level 07

W zależności czy grać będziemy sami, czy wraz z kolegą (lub jeszcze lepiej – koleżanką:), gra oferuje nam rózne typy rozgrywki. Wcielić możemy się w każdego z bohaterów. Jeśli wybierzemy Georga, naszą bronią będzie shotgun, jeśli zdecydujemy się na Treva, będziemy mogli korzystać z jego nadnaturalnych mocy. Na początkowym etapie gry Georg dysponuje zaledwie dwoma miejscami na naboje, co sprawia, że bardzo często trzeba tą broń przeładowywać. Zaletą shotguna jest jego zasięg, największą wadą zaś – czas przeładowywania.

Trev dysponuje magicznym atakiem. Ma on bardzo mały zasięg, nie wymaga jednak doładowywania.

W opcjach na ekranie tytułowym możemy jeszcze dokonać wybory pomiędzy wpadającą w ucho muzyką a efektami dźwiękowymi. Gdy jesteśmy już gotowi, pozostaje nacisnąć Fire w joysticku i po obejrzeniu krótkiej animacji możemy rozpocząć rozgrywkę!

Guns N Ghosts to bardzo dobra gra!

Guns N Ghosts level 03

Guns N Ghosts oferuje rozrywkę w klasycznym stylu gier Arcade. Naszym zadaniem jest skakanie po platformach i niszczenie potworów. Autorzy stworzyli ponad 70 różnych ekranów, na których przyjdzie nam się zmierzyć z najróżniejszymi supernaturalnymi istotami, a w walce pomogą nam najróżniejsze power-upy i ulepszenia broni.

Gra Guns n Ghosts ukazała się w 2013 roku i można ją uruchomić na Commodore 64/128/GS oraz emulatorze C64/128. Sklep internetowy BinaryZone oferuje grę zarówno na kasecie jak i na dyskietce w cenie £4.99. Kolekcjonerzy na pewno zwrócą uwagę na wersję Premium, którą można kupić za £9.99.  Najtańszą opcją jest wersja cyfrowa, kosztująca zaledwie £1.99, czyli około 10 PLN. Jeśli zdecydujemy się na ten wybór dostaniemy pliki .d64, .tap i .prg, gotowe do uruchomienia na emulatorze.

Guns `n` Ghosts  to fantastyczna gra! Zarówno grafika jak i muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie. Moim zdaniem naważniejszą jednak zaletą jest jej grywalność. Guns n Ghosts napawdę wciąga i trudno się od tej produkcji oderwać! Uważam, że warto tą grę zakupić, a  za zainwestowane £1.99 otrzymamy ogromną dawkę retro rozrywki!

Guns N Ghosts Level 01
0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top