Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39 Zamknij się i bierz moje pieniądze! - Najciekawsze projekty na Kickstarter.com - gryretro.com

Zamknij się i bierz moje pieniądze! – Najciekawsze projekty na Kickstarter.com

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/4/4/3/gryretro.com/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39

Wszystko zaczęło się od Tima Schafera. Dla tych, którym nic nie mówi to nazwisko,  pan Schafer to osoba odpowiedzialna za powstanie takich gier jak The Secret of Monkey Island, Day of The Tentacle czy Full Throttle.

Na początku lutego tego roku, Schafer ogłosił, że wraz z Ronem Gilbertem, kolejną wielką osobowością związaną w przeszłości z Lucas Arts, zamierza wyprodukować grę przygodową. Klasyczną, point n click. Wszystko, czego oczekiwał od fanów, to wsparcie w postaci $400,000, potrzebnych aby wyprodukowćc grę. Końcowy wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania twórców. Double Fine Productions, tak bowiem nazywa się firma Tima, zebrała kwotę niemalże 3 milionów dolarów!

W bardzo wyraźny sposób pokazało to, że istnieją gracze tęskniący za produkcjami w starym stylu, ale co ważniejsze, że owi gracze gotowi są zapłacić. Jak pokazał przykład Double Fine Productions, zapłacic bardzo dużo.  Tim Schafer przetarł szlak i wkrótce pojawiły się kolejne projekty, które na pewno zainteresują miłośników gier retro. Oto najważniejsze z nich.

Numer 1 to oczywiscie:

Producent: Double Fine productions

Uzbierane środki: $3,336,372

Strona: http://www.kickstarter.com/projects/doublefine/double-fine-adventure

Tim Schafer oraz Ron Gilbert to chyba najbardziej znani twórcy klasycznych gier przygodowych. W promocyjnym klipie pojawia się teza, którą, nota bene, powtórzył później Brian Fargo, że obecnie wydawcy nie są zainteresowani produkcją gier, które mogą nieść z sobą jakiekolwiek ryzyko wydawnicze. Tim zdecydował się więc zwrócić bezpośrednio do graczy, pomijając wydawców, aby uzbierać środki.  Jedyne co obiecywał, to najbardziej klasyczna przygodówka. Nic więcej. Double Fine Productions udało się zebrać prawie dziesięć razy więcej pieniędzy, niż prosili!

 

Numer 2: Wasteland 2

Producent: inXile Entertainment

Uzbierane środki: $2,933,252

Strona: http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2

Ta gra to mój absolutny faworyt, ze względu na osobę Briana Fargo, programistę, producenta i założyciela Interplay Entertainment. Jeśli nic nie mówi wam tytuł Wasteland, to na pewno słyszeliście o innych grach Briana: The Bard`s Tale,  The Lost Vikings i chyba najsłynniejszej, Fallout.

inXile proponuje nam drugą część postapokaliptycznej gry Wasteland, do której bardzo mocno nawiązywał Fallout. Biorąc pod uwagę fakt, że pan Fargo był mocno zaangażowany w produkcję obu części Fallouta, Baldur`s Gate i Ice Wind Dale, jestem pewien, że gra nie zawiedzie żadnego miłośnika gier rpg!

 

Numer 3: Leisure Suit Larry

Producent: Replay Games

Uzbierane środki: $655,183

Strona: http://www.kickstarter.com/projects/leisuresuitlarry/make-leisure-suit-larry-come-again

Leisure Suit Larry. Ten tytuł na pewno wywołuje uśmiech na ustach wielu graczy. Przygody podstarzałego playboya Larrego Laffera dostarczały rozrywki i bawiły nas przez długi czas. Ten projekt jest jednak inny od wcześniejszych gier. Al Lowe posiada jedynie licencję na ulepszenie przygód Larrego, tak więc niestety nie możemy oczekiwać nowej części.

Leisure Suit Larry and The Land of Lounge Lizards ma otrzymać zupełnie nową oprawę graficzną i dźwiekową, jednocześnie pozostawiając klasyczny gameplay. Brzmi interesująco.

 

Numer 4: Shadowrun Returns

Producent: Harebrained Schemes

Uzbierane środki: $1,836,447

Strona: http://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns

Jordan Weisman obiecuje nam kontynuację jednej z najlepszych gier rpg: Shadowrun.

Tutaj znajduje się pełen opis gry: KLIK.

Wśród najciekawszych dodatków, twórcy obiecują darmowy edytor, w którym gracze będą mogli tworzyć własne przygody!

Numer 5:  Jane Jensen`s Moebious

Producent: Jane Jensen

Uzbierane środki: $435,316

Strona: http://www.kickstarter.com/projects/1005365109/jane-jensens-pinkerton-road-2012-2013-csg

Numer 5 to kolejna gra przygodowa. Jej autorką jest Jane  Jensen, której zawdzięczamy takie tytuły jak: EcoQuest, Police Quest, King`s Quest czy Gabriel Knight. Jane wraz z mężem Robertem Holmesem, który tworzył muzykę do wielu gier, założyła studio Pinkerton Road i Moebius będzie pierwszym jego wydawnictwem. Jane obiecuje nam klasyczną grę przygodową, utrzymaną w mrocznym klimacie. Jeśli otrzymamy produkcję na miarę Gabriela Knighta, na pewno warto czekać!

Wszystkie infomacje, jak nietrudno się domyślić, pochodzą z kickstarter.com

[aszu]

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
dr ptak
dr ptak
11 years ago

Wasteland 2 zapowiada sie swietnie!

1
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top