EOTB Drow Outcasts. Level 8. [Opis Przejścia]

Drow Outctasts

EOTB Drow Outcasts

Jak wspomniałem w poprzedniej części opisu przejścia EOTB, poziomy siódmy, ósmy oraz dziewiąty są z sobą połączone. Poziom ósmy jest stosunkowo łatwy. Napotkamy tutaj dwa rodzaje przeciwników – Driderów oraz Piekielne Psy. Znajdziemy tutaj również portal, który przeniesie nas na poziom 10. Jeśli zdecydujemy się z niego skorzystać, napotkamy Shindię, która będzie błagała, aby oszczędzić jej życie. Doradziłby wysłuchanie jej, ponieważ będziemy mogli w ten sposób zdobyć bardzo interesujące informacje. Na poziomie dziesiątym napotkamy też porwanego przez Drowy księcia Keirgara, którego będziemy mogli przyłączyć do drużyny. Po tej krótkiej wycieczce, polecam powrócić na poziom ósmy i zająć się jego eksplorowaniem;)

 

Plate Mail of Great Beauty
 

Mapa Poziomu Drow Outcasts

Tak jak w przypadku poprzednich poziomów, tak i tym razem – mapa została stworzona za pomocą ASE – The All-Seeing Eye .

Najważniejsze lokacje na tym poziomie to:

6 – Łuk Drowów (Drow Bow) oraz pergamin Wampirycznego Dotyku (Mage Scroll of Vampiric Touch).

28 – Berło Królewskiej Potęgi (Scepter of Kingly Might ) – nie udało mi się znaleźć szczegółowych informacji, ale wszystko wskazuje, że jest to broń posiadające statystyki zwykłej maczugi (1d6+1/1d6).

31 – Zbroja Płytowa Ogromnej Piękności-3 (Plate Mail of Great Beauty-3 ) – Uwaga! Ta zbroja podwyższa nasze AC, zamiast je obniżać. Być może jest ona piękna, jednak zarazem bezużyteczna!

34 – Portal, który wymaga do aktywacji klucza Stone Scepter. Teleportuje on naszą drużynę na poziom 10, do lokacji #7.

47 – Ring of Sustenance (Pierścień Pożywienia) – Właściciel nie będzie głodny. UWAGA: nie działa w EOTB oraz EOTB II, działa dopiero w EOTB III.

73 – Różdżka Błyskawicy (Wand of Lightning Bolt).

86 – Długi Miecz Nocny Łowca+3 (Nightstalker, a +3 Long Sword).

 
Mapa poziomu Drow Outcasts
 

Przeciwnicy na poziomie Drow Outcasts

Przeciwnicy na tym poziomie to:

Driderzy (Driders)

Driders Eye Of The Beholder

Te przedziwne stworzenia były kiedyś mrocznymi elfami, jednak zostały magicznie przemienione i od pasa w dół posiadają ciało pająka. Transformacja zazwyczaj była karą za niezdanie testu Lolth.

Driderzy są odporni na magię. Uzbrojenie są w dwie włócznie. Najlepszą taktyką po spostrzeżeniu Dridera jest poczekanie aż rzuci w nas włóczniami a potem walka w zwarciu, ponieważ większość czarów będzie nieskuteczna.

Driderzy nie powinni nam sprawić większych problemów i nie należa oni do niebezpiecznych przeciwników.

Piekielne Psy (Hell Hounds)

Hell Hounds

Piekielne psy to kolejny przeciwnik, który nie powinien sprawić kłopotów naszej drużynie. To ogromne psy z krwawo-czerwonymi oczami.

Poruszają się bardzo szybko i zieją ogniem. Jedyne na co musimy uważać podczas walki z nimi, to aby nie dać się otoczyć.

 

 

 


Special Quest Poziomu Drow Outcasts

Level ósmy Eye of The Beholder to prawdopodobnie pierwszy poziom, na którym nie udało mi się wykonać specjalnego zadania.

Płyta naciskowa w lokacji #60 jest połączona z dwunastoma wyrzutniami rzutek. Początkowo pułpka jest pusta, tak więc naszej drużynie nic nie grozi. Naszym zadaniem jest załadowanie rzutką każdej z wyrzutni. W ten sposób wykonamy specjalne zadanie ósmego poziomu, a gdy nastepnym razem wejdziemy na płytę naciskową w lokacji #60, dziesięć wyrzutni wystrzeli rzutki+5!

Ja podczas pierwszej wizyty w tym pokoju nie miałem wystarczającej liczny rzutek, jednak na niższym poziomie możemy znaleźć sporo rzutek, a następnie wrócić do pokoju na poziomie ósmym 🙂

 

Drow Outcasts to jeden z najmniej skomplikowanych, a co za tym idzie – najłatwiejszych, poziomów w Eye of The Beholder.

Do zobaczenia w kolejnym odcinku!

 
5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top