EOTB Upper Level Dwarven Ruins. Level 4. Opis Przejścia.

Taghor EOTB

EOTB Upper Level Dwarven Ruins.

Witajcie w kolejnej części! Schodzimy coraz głębiej i zaczynamy zagłębiać się w Ruiny, w których napotkamy krasnoludy! Pierwszym z nich jest Taghor, ranny wojownik, którego możemy przyłączyć do naszej drużyny! Warto to zrobić, ponieważ jest on bardzo dobrym towarzyszem!

EOTB Upper Level Dwarven Ruins to pierwszy poziom na którym musimy być ostrożni.

Najpierw należy eksplorować północną część labiryntu, ponieważ jest ona najbezpieczniejsza. Znajdziemy tam też mikstury leczenia trucizny, które za chwilę mogą okazać się bardzo przydatne. A to dlatego, że południowo-wschodnią część ruin zamieszkują pająki, bardzo niebezpieczni przeciwnicy. Trucizna w EOTB, w przeciwieństwie do Dungeon Master, sama nigdy nie zniknie z organizmu. Jeśli więc zostaniemy zatruci, nie obejdzie się bez czarów albo mikstur.

Najlepsza metoda walki z pająkami, to unikanie bezpośredniego kontaktu. Przydatny będzie przede wszystkim łuk, jak również sztylety, kamienie i wszystko, czym tylko da się rzucać😉 Jeśli posiadamy w drużynie maga, rzucajmy czary tak często, jak tylko się da.

Drogę na kolejny poziomu powinno nam się udać znaleźć bez większych problemów. Pajęcze sieci bez problemu przetniemy każdą bronią.

Mapa EOTB Upper Level Dwarven Ruins.

Tak jak w przypadku porzednich poziomów, tak i tym razem – mapa została stworzona za pomocą ASE – The All-Seeing Eye .

Najważniejsze lokacje na tym poziomie to:

59 – Portal, przenoszący na poziom 7. Aby go aktywować, potrzebny jest Stone Medallion, którego na razie nie mamy.

63 – Inskrypcja na ścianie głosi „Oracle of Knowledge”. Obok znajduje się niewielka alkowa. Jeśli umieścimy w niej Orb of Power (znajdziejmy go dużo, dużo później), wszystkie nasze przedmioty zostaną zidentyfikowane!

82 – znajdziemy tutaj topór +3 Drow Cleaver. Dokładny opis, jak zdobyć tą broń znajduje się dwa paragrafy niżej:)

Przeciwnicy

Na tym poziomie napotkamy tylko jeden rodzaj przeciwników, którymi są:

  • Gigantyczne Pająki – bardzo niebezpieczne, potrafiące zatruwać naszych bohaterów. Jak wspomniałem wcześniej, na tyle na ile jest to możliwe należy unikać walki w zwarciu

Special Quest

Na tym poziomie możemy znaleźć znakomitą broń – topór +3 „Drow Cleaver”! Znajduje się on za murem w lokacji 82. Aby sprawić, by ściana zniknęła musimy cofnąć się do poprzedniego pomieszczenia i za pomocą przycisków zamknąc drzwi po lewej oraz prawej stronie, pozostawiając jedynie środkowe drzwi otwarte. Po zrobieniu tego ściana zniknie, a naszym oczom ukaże się Drow Cleaver, leżący na podłodze. Zobaczymy też łańcuch, po pociągnieciu którego otworzy się przejscie na północnym zachodzie.

I to już wszystko na tym poziomie! W kolejnym będziemy schodzić coraz niżej:)

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
2 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
EOTB Lower Sewer Level. Poziom 3. Opis Przejścia.
10 months ago

[…] Następny poziom : Upper Level Dwarven Ruins […]

trackback
EOTB Dwarven Ruins and Camp - Opis Przejścia wraz z Mapą
9 months ago

[…] Poprzedni poziom : Upper Level Dwarven Ruins. […]

2
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top