EOTB Dwarven Ruins and Camp. Level 5. Opis Przejścia.

EOTB LEVEL 5

EOTB Dwarven Ruins and Camp. Level 5

EOTB Dwarven Ruins and Camp to stosunkowo bezpieczny poziom. Gdzieniegdzie napotkamy tu nieliczne pająki, jednak nie stanowią one takiego zagrożenia, jak na poprzednim levelu. Muszę się przyznać, że troszkę pobłądziłem na tym poziomie i odnalezienie jego centralnego punktu – obozu krasnoludów – zajęło mi troszkę czasu. Ale w końcu się udało😉

W obozie napotkamy krasnoluda o imieniu Armun, który opowie nam historię swojego Klanu oraz przedstawi nam ważną propozycję. Posiada on mianowicie informacje o tym, jak można wydostać się z ruin, jednak musimy go wysłuchać i zdecydować, czy chcemy mu pomóc, czy nie. 

EOTB Level 5 Armun

Jak się okazuje, jego Klan to potomkowie krasnoludów, które zbudowały te podziemne Hale. Mieszkali oni tutaj przez długi czas, dopóki hordy złych potworów nie zmusiły Klanu do ucieczki. Jednak życie nie powierzchni, pośród elfów i ludzi, sprawiało, że liczba krasnoludów nieustannnie pomniejszala się. Tak więc król Teirgoh podjął decyzję o powrocie pod ziemię. Krasnoludy odnalazły ogromne podziemne Hale. Pech (albo raczej nierozmyślność)  sprawił, że krasnoludy rozbiły obóz obok kamiennego portalu. Pewnej nocy, gdy wszyscy spali, portal rozjaśnił się błękitnym światłem i wypadł z niego oddział drowów, pod dowództwem Shinidii. Krasoludom udało się odeprzeć napastników, jednak król Teirgoh został trafiony zatrutym sztyletem i zapadł w wieczny sen. Klerycy nie byli w stanie pomóc, a jego jedyny syn, książę Keirgar został porwany przez drowy.

Co prawda Krasnoludy same szykują się do walki, jeśli jednak jakimś śmiałkom udałoby się odbić Kiergara, to mogliby oni uzyskać informacje, jak wydostać się z podziemnych Hal… Czy zdecydujemy się pomóc krasnoludom? Warto się zgodzić, nawet jeśli wcale nie mamy zamiaru im pomagać.

EOTB Dwarven Ruins and Camp

Nowi bohaterowie!

Tak więc zgadzamy się, a Armun wręczy nam medalion, który otworzy drogę przez portal. Dowiemy się również od niego czym jest, napotkana na wcześniejszym poziomie, Oracle of Knowledge, oraz o tym, że aby jej używać, potrzebny jest Black Orb. Do naszej drużyny będzie się chciał przyłączyć krasnoludzki wojownik Dohrum. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że na w obozie krasnoludów przebywa kleryk, który nie tylko potrafi leczyć, ale i wskrzeszać zmarłych! Tak więc będziemy mogli albo przyjąć do drużyny Dorhuma, albo wskrzesić ludzką wojowniczkę Anyę albo halflińskiego złodzieja Toda Uphilla.

Anya NPC EOTB1
Anya
Tod Uphill NPC EOTB1
Tod Uphill

Eye of The Beholder wprowadził rewolucyjne rozwiązanie, jakm było pozwolenie graczowi na wybranie własnej ścieżki. Obóz krasnoludów jest tego znakomitym przykładem. Jeśli zgodzimy się pomóc krasnoludom, otrzymamy medalion, którym będziemy mogli otworzyć portal. Jeśli jednak tego nie zrobimy – do krainy drowów uda nam się dotrzeć inną drogą – poprzez poziom 6.

Ja, jak wspomniałem wcześniej, zgodziłem się pomóc Armunowi, ale i tak zejdziemy niżej, na poziom szósty, ponieważ chcę zwiedzić wszystkie podziemia! A przy okazji na pewno zdobędę doświadczenie, które przyda się poźniej. Na poziom szósty spadniemy również przez niektóre dziury…

Jeśli gdzieś utkniemy, warto rozglądać się za runami ‘Safe Passage’, oznaczającymi iluzroyczną ściąnę, których jest na tym poziomie dużo.

Mapa EOTB Dwarven Ruins and Camp

Tak jak w przypadku porzednich poziomów, tak i tym razem – mapa została stworzona za pomocą ASE – The All-Seeing Eye .

Najważniejsze lokacje na tym poziomie to:

24 – Portal, który przeniesie nas na poziom siódmy. Aby go aktywować, należy użyć Stone Neklace.

31 – Alkowa – patrz pragraf dotyczący Special Quest:)

37 – Przekładnia, która resetuje (czytaj: zamkyka:) większość dziur w podłodze na tym poziomie.

39 – Przekładnia, która otwiera południowe drzwi. W miarę, jak poruszamy się po tym obszarze, krok za nami nas otwierają się dziury w podłodze. Prędzej czy później wylądujemy więc na poziomie szósty. Dokładnie opiszę go w kolejnym poście, jednak muszę wspomnieć, że napotkamy tutaj bardzo niebezpiecznych przeciwników. Należy więc być ostrożnym 🙂

EOTB Level 5 Portal

48 – Zamek otworzymy kluczem i dostaniemy się do pomieszczenia z teleporterem, który zabierze nas do lokalizacji 50.

50 – Tutaj przenosi nas teleport. Uwaga na pająki!

75- Zamknięte drzwi otworzymy dźwignią w pobliskiej lokalizacji 82.

82- Dźwignia 😁

Przeciwnicy EOTB Dwarven Ruins and Camp

Na tym poziomie, tak jak na poprzednim, napotkamy tylko jeden rodzaj przeciwników, którymi są:

  • Gigantyczne Pająki – bardzo niebezpieczne, potrafiące zatruwać naszych bohaterów. Jak wspomniałem wcześniej, na tyle na ile jest to możliwe należy unikać walki w zwarciu

Special Quest EOTB Dwarven Ruins and Camp

Specjalne zadanie na tym poziomie jesy wyjątkowo ławe. Po umieszczeniu 5 zwykłych racji żywnościowych w alkowie (lokalizacja 31), otrzymamy 5 „iron rations”. I tyle, to wszystko 😊 Łatwo, prawda?

EOTB Level 5 Special Quest

Tak, jak wspomniałe wcześniej, nie skorzystamy z portalu i na spotkanie z Drowami udamy się poprzez szósty poziom.

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
2 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
EOTB Upper Level Dwarven Ruins. Level 4. Opis Przejścia.
1 year ago

[…] Następny poziom : Dwarven Ruins and Camp […]

trackback
Bottom Level of Dwarven Ruins to szósty poziom w grze EOTB
11 months ago

[…] Poprzedni poziom : Dwarven Ruins and Camp. […]

2
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top