EOTB Bottom Level of Dwarven Ruins. Level 6. [Opis Przejścia].

EOTB Dark Hooded Mage

EOTB Bottom Level of Dwarven Ruins.

Bottom Level of Dwarven Ruins to poziom, który można ominąć, my jednak będziemy go eksplorować. Przecież nie po to gramy, aby omijać lokacje, prawda? To zarazem pierwszy poziom,na którym możemy się niestety, zablokować i nie pomoże nic innego, jak ładowanie gry. W alkowie w lokacji 34 znajduje się klucz, który koniecznie musimy podnieść zanim umieścimy w niej sztylet! Jeśli tego nie zrobimy – klucz zniknie, a my utkniemy!

Do opuszczenia szóstego poziomu potrzebne będą trzy Krasnoludzkie Klucze. O pierwszym wspomniałem w poprzednim paragrafie, a dwa pozostałe są łatwe do odnalezienia.

Po raz pierwszy napotkamy tutaj nowych wrogów – ptakoludzi Kenku! Są to bardzo niebezpieczne stworzenia, często poruszające się w grupach liczących cztery osobniki. Jeśli nie będziemy ostrożni, może dojść do sytuacji, w której będziemy musieli się mierzyć z kilkoma grupami naraz. A walka z ośmioma lub dwunastoma wrogami na raz to nie lada wyzwanie! Kenku potrafią rzucać czary i atakować nas z dystansu Magicznym Pociskiem.

Podczas zwiedzania poziomu natrafimy na jaja Kenku. Jak nietrudno się domyślić, należy je zbierać. Potrzebne będą one do wykonania specjalnego zadania.

UWAGA SPOILER: po wykonaniu specjalnego zadania, warto zabrać z sobą cztery jaja, ponieważ przydadzą się one na dalszych poziomach.

Na szóstym poziomie napotkamy postać w ciemnych szatach, od kórej dowiemy się o Xanatharze! Jest to Beholder, który planuje przejąć władzę nad Waterdeep, a którego pokonać można (rzekomo!) tylko za pomocą różdzki Silviasa, będącej obecnie w posiadaniu krasnoludów, rezydujących na piątym poziomie.

Mapa Bottom Level of Dwarven Ruins

Tak jak w przypadku poprzednich poziomów, tak i tym razem – mapa została stworzona za pomocą ASE – The All-Seeing Eye .

Najważniejsze lokacje na tym poziomie to:

3 – Napis na ścianie informuje nas, że musimy odłożyć broń, aby móc dalej. Nie ma tutaj żadnej pułapki. Po umieszczeniu broni na każdej z płyt naciskowych, otworzą się drzwi i będziemy mogli podnieść naszą broń.

10 – Mag w Ciemnych Szatach. Dowiemy się od niego o planach Beholdera Xanathara. Po jego pokonaniu pozostaną dwie mikstury leczenia [Potions of Extra Healing], Rożdżkę [Wand of Frost] oraz skroll Zatrzymania Osoby [Hold Person].

22B -Krasnoludzki Klucz [Dwarven Key].

23 – Krasnoludzki Klucz [Dwarven Key].

30A – Płyta naciskowa, powodująca wystrzelenie rzutek [trzykrotnie].

30B – Płyta naciskowa, powodująca wystrzelenie rzutek [dwukrotnie].

30C – Płyta naciskowa, powodująca wystrzelenie rzutek [dwukrotnie].

31 – Płyta naciskowa, powodująca wystrzelenie rzutek [jednokrotnie].

33 – Specjalna alkowa. Informacja na ścianie głosi „Silverware rack, be neat”. Po umieszczeniu sztyletu albo rzutki w alkowie, otworzy się ściana. Aby w pełni zbadać tą część podziemii potrzebne nam będzie około 20 rzutek/sztyletów. To co mamy w naszych plecakach oraz pociski z lokacji 30A-31 powinny wystarczyć aby usunąć wszystkie ściany.

34 – Krasnoludzki Klucz [Dwarven Key]. Pamiętajcie – koniecznie należy podnieść klucz przed umieszczaniem przedmiotów w alkowie!

35 – Krasnoludzka Tarcza [A +1 Dwarven Shield].

37 – Maczuga+3.

45 – Portal, który możemy aktywować za pomocą kamiennego pierścienia [Stone Ring]. Przenosi on drużynę na poziom 10, do lokacji #9. Póki co, nie mamy go w swoim posiadaniu. Znajduje się on co prawda na tym poziomie, jednak aby do niego się dostać, musimy przejść przez poziom 7.

46 – Schody na poziom 7, do lokacji #1.

47 – Tutaj znajdziemy Stone Ring. Do tego pomieszczenia prowadzą schody [48].

48 – Schody, którymi można wejść z poziomu 7 do pomieszczenia, w którym znajduje się Stone Ring.

Bottom Level of Dwarven Ruins

Przeciwnicy EOTB Dwarven Ruins and Camp

Na tym poziomie napotkamy:

  • Kenku – ptakogłowe stwory, potrafiące rzucać czar Magic Missile.
  • Mag w ciemnej szacie – dowiemy się od niego ciekawych rzeczy, jednak walka z nim nie sprawiła mi żadnego poblemu (wbrew informacjom, jakie można znaleźć w sieci… ).

Special Quest Bottom Level of Dwarven Ruins

Kolejny poziom i kolejne łatwe zadanie specjalne! W tunelach znajdziemy dziesięć jaj Kenku. Po umieszczeniu ich w alkowie, odnajdziemy naszą nagrodę – Halabardę +5! Póki co, najpotężniejszą broń w grze 🙂

I to na tyle w tym odcinku!

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top