Sir Clive Sinclair zrobił nie lada niespodziankę wszystkim miłośnikom starych komputerów! Jak sam stwierdził, ogromne zainteresowanie maszynami retro zainspirowało go do połączenia sił z firmą Retro Computers Ltd, a w konsekwencji do rozpoczęcia prac nad Vegą +, przenośną konsolą z wbudowanym ponad tysiącem licencjonowanych gier!

ZXSpectrumVegaPlus
ZXSpectrumVegaPlus

Cały sprzęt (hardware) oraz system operacyjny został zaprojektowany przez zespół pod kierownictwem Chrisa Smitha, byłego twórcę gier na ZX Spectrum, który jest jednym z największych znawców tego komputera. Za concept design odpowiadał Rick Dickinson, który zaprojektował nie tylko ZX Spectrum, lecz również ZX 80 i ZX 81. Konsolę będzie można bez problemu podłączyć do telewizora i grać na jego ekranie (zarówno PAL jak i NTSC). Na Vedze+ będzie można bez problemu uruchomić każdą z ponad 14,000 gier na ZX Spectrum.

Konsola będzie miała wystarczjącą pamięć aby pomieścić tysiące różnych gier. Co prawda gry na ZX Spectrum nie zajmują zbyt dużo miejsca, jednak twócom należy się brawa za niezmuszanie przyszłych klientów do zakupu dodatkowych kart SD.

Konsola przenośna ZX Spectrum Vega Plus
Konsola przenośna ZX Spectrum Vega Plus

Konsola Sinclair ZX Spectrum Vega Plus powstanie głównie dzięki fanom, ponieważ jej powstanie  zależało od wsparcia w serwisie indiegogo. Celem kampanii było zebranie £100,000. Jak się szybko okazało, nie było z tym żadnego problemu, a uzbierana kwota okazała się o wiele większa od wymaganych £100,000.

Cena konsoli wyznaczona została na £100.

Za marketing odpowiada firma Retro Computers Ltd, w której sir Clive Sinclair posiada udziały. Prace nad konsolą oraz jej marketing możliwe są dzięki licencji udzelonej przez Sky In-Home Service Ltd, która to uzyskała je z kolei od Amstrada.

Wszystkie informacje oraz media pochodzą ze strony projektu w serwisie IndieGOGO.
Author

Mam na imię Tomek. Moja przygoda z komputerami zaczęła się wiele lat temu od Commodore Plus/4, przywiezionego z RFN. Później posiadałem C64, Amigę 600, Amigę 1200, Amigę BVision PPC. W chwili obecnej posiadam blaszaka, GBA, NDS,3DS i magiczne urządzenie o nazwie Open Pandora.

Write A Comment

Pin It