Gra komputerowa Doomtrooper. Karcianka numer 1 w Polsce – powrót po latach!

Gra komputerowa Doomtrooper

Gra komputerowa Doomtrooper to fakt! Sukcesem zakończyła się kampania w serwisie Kickstarter, mająca za cel zebranie funduszy na powstanie komputerowej adaptacji jednej z kultowych karcianek!

Mishima
Mishima

Doomtrooper  jest to kolekcjonerska gra karciana, osadzona w świecie Kronik Mutantów. Ukazała się ona w 1994 roku, a jej wydawcą była nie istniejąca już szwedzka firma Target Games. Odniosła ona ogromny sukces w Polsce,  na co bez wątpienia ogromny wpływ miał fakt,  że była to pierwsza karcianka przetłumaczona na język polski!

Zapasy kart zostały bardzo szybko wyprzedane, a gracze z niecierpliwością oczekiwali nie tylko dodruku istniejących kart, lecz również ukazania się nowych dodatków.

System, na jaki zdecydowali się twórcy z Target Games nie był pozbawiony wad, ponieważ nowe kolekcje zaburzały równowagę rozgrywki i sprawiały, że poprzednie kolekcje w starciu z nowymi kartami często okazywały się bezsilne. Wszystkie jednak wady nie były w stanie zmniejszyć popularności DoomTroopera, który wciąż był jedną z najpopularniejszych karcianek w Polsce!

Gra komputerowa DoomTrooper

Akcja gry toczy się w fikcyjnym świecie, w którym wpływami na świecie podzieliło się pięć megakorporacji.

Bauhaus
Bauhaus
Capitol
Capitol
Mishima
Mishima
Imperial
Imperial
Cybertronic
Cybertronic

Podczas eksploracji kosmosu natrafiono na dziesiątą planetę, gdzie złamano pieczęć wiodącą do innego wymiaru. Uwolniło to czyste zło, w postaci mrocznego Legionu Ciemności.

Legion Ciemności
Legion Ciemności

Jego jedynym celem było zniszczenie ludzkości, w obronie której stanął święty zakon -Bractwo.

Bractwo
Bractwo

W grze występuje również Kartel, w skład którego wchodzą frakcje wszystkich megakorporacji oraz Bractwa.

Kartel
Kartel

Celem kampanii na Kickstarterze było zebranie $15,000. Twórcy kampanii, Justinowi Reynardowi udało się zebrać ponad dwa razy tyle! Projekt wsparło 593 ludzi, a końcowa zebrana kwota wyniosła $31,227.

Przykładowa rozgrywka
Przykładowa rozgrywka – ekran gry

Na jednym z krótkich klipów, jakie znajdują się na stronie kampanii, możemy odnaleźć  karty znane  z oryginalnej gry. Na tej krótkiej animacji widzimy gracza pokazującego jednego z bohaterów Mishimy oraz jedną z broni. Tak wyglądały oryginalne karty:

Tatsu Mishima
Tatsu Mishima
Mishima Scalper
Mishima Scalper
Yojimbo Mishima

Doskonale pamiętam obie karty, ponieważ grałem Mishimą, a Tatsu, wraz z Yojimbo byli moimi pierwszymi bohaterami. Być może dlatego wciąż pamiętałem obie karty:)

Co będzie miała do zaoferowania gra komputerowa Doomtrooper?

  •  tryby dla jednego i wielu graczy;
  • możliwość budowanie własnej talii / decku;
  • możliwość grania każdą z 7 frakcji;
  • różne warianty tych samych kart;
  • możliwość łączenia różnych kart
  • „crafting system”

Bardzo ciekawie zapowiada się jeden z pomysłów , mianowicie wspomniany wcześniej „crafting system”. Umożliwi on graczom pozbywanie się zbędnych kart, które po usunięciu pozostawią fragmenty, z których będziemy mogli tworzyć nowe karty! System będzie testowany podczas prac z wersją Beta gry. Jeżeli zostanie on odpowiednio zaimplementowany, będzie on ogromną pomocą przy tworzeniu dokładnie takiej talii, jaką sobie wymarzymy!

Jedną z moich największych obaw związanych z Doomtrooperem była moliwość  wprowadzenia modelu „płać-wygrywaj”, gdzie zwycięstwo w rozgrywce, krótko mówiąc, zależałoby od wydanych pieniędzy. Jak zapewniają twórcy, tak się nie stanie.

Quest Time!

Jednym z czynników równoważących grę, a będącym zarazem marchewką wiszącą przed graczem będzie system zadań, które można podzielić na:

  • Daily Quests – po zalogowaniu się do gry otrzymamy zadanie do wykonania. Jeśli nam się uda – otrzymamy nagrodę, być może w postaci waluty- Monet Kardynała, być może w postaci dodatkowych kart lub nawet czegoś zupełnie innego!
  • Nagrody za logowanie – jak sama nazwa wskazuje, będziemy otrzymywać nagrody za samo zalogowanie się do gry. Im więcej dni z rzędu – tym bardziej wartościowe nagrody.
  • Special Quests – w tym przypadku twórcy są dość tajemniczy. Zadania specjalne mają być podobne do codziennych zadań, jednak twórcy chcą, aby gracze mieli do czego wracać; cel, który mogli by obrać i do niego dążyć. W chwili obecnej wydaje się, że byłby to sposób zdobycia rzadkich kart, jednak na szczegóły należy jeszcze poczekać.

Różne warianty tych samych kart! Gra komputerowa Doomtrooper.

Cybertronic
Cybertronic

Dla wielu graczy grafiki Paula Bonnera ilustrujące świat Doomtroopera / Warzone stały się kultowe. Znakomicie oddawały one klimat i namalowane zostały z dbałością o najmniejszy szczegół.  Twórcy zapowiadają, że w różne sposoby, między innymi poprzez wspomniane wcześniej  Specjalne Zadania, będzie można wejść w posiadanie różnych wariantów tych samych kart. Statystki oraz zasady pozostaną te same; jedyną różnicą będzie inna ilustracja. Powyżej znajduje się bohater Cybetronicu Vince Diamond. Po lewej stronie mamy oryginalną ilustrację karty, autorstwa Paula Bonnera. Po prawej – inny wariant, który będzie można odblokować.

Gra komputerowa Doomtrooper, czyli wszystkie karty będą użyteczne!

Karty Kartelu
Karty Kartelu

Bardzo ciekawie zapowiada się synergia, o której wspominają autorzy. Ma ona być sposobem uczynienia wszystkich kart, zwłaszcza tych najsłabszych, o wiele bardziej użytecznymi podczas rozgrywki. Powyżej znajduje się przykład pokazujący, w jaki sposób miałoby to działać. Na obrazku widzimy dwóch słabych wojowników Kartelu, którymi są Grunt oraz Soldier. Gdy obaj są wystawieni, wtedy łączą oni siły i tworzą Siły Specjalne Kartelu, dysponujące o wiele lepszymi statystykami!

Gra komputerowa Doomtrooper ukaże się na dwa systemy operacyjne: Windows oraz Linux. Planowany termin jej wydania to Styczeń 2018 roku.

Wszystkie informacje oraz ilustracje pochodzą ze strony zbiórki w serwisie Kickstarter.

A jeśli lubicie strzelaniny retro – polecam was Tower 57!

0 0 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
0 Komentarze
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top