Wasteland. Opis przejścia. Część 6 – Quartz Wasteland(Scott’s Bar)

Quartz Wasteland

Quartz Wasteland to niewielkie miasteczko. Jak być może pamiętacie, w poprzednim odcinku odwiedziliśmy kopalnię, znajdującą się tuż obok. Tym razem, w końcu!, udamy się do samego miasta i poszukamy Head Crushera. W oryginalnej wersji tego wpisu były obrazki ilustrujące tekst i pokazujące co i gdzie należy robić. Niestety, podczas jednej ze zmian, wszystko się skasowało. I nie byłem już w stanie tego odzyskać. Też nie byłem z tego powodu zadowolony, ale co zrobić…

Pierwszym miejsce, które rzuci nam się w oczy po dotarciu do Quartz jest Knajpa Scotta – Scott’s Bar.

Scott’s Bar

Po wejściu do baru czeka nas kilka niezbyt trudnych walk; po chwili w dzienniku pojawia się informacja, że władzę nad Quartz Wasteland przejął gang. Oznaczo to, ni mniej ni więcej, że będzimy musieli coś z tym zrobić!

Head Crusher siedzi przy stoliku i zaprasza nas abyśmy usiedli. Gdy grałem pierwszy raz, to nagłowiłem się co niemiara, co należy zrobić. Rozwiązanie okazało się dość proste – jest tylko jedno krzesło, tak więc należy rozdzielić drużynę. Usiąść powinna osoba która posiada kartę Visa z Obozu Nomadów. Aby dać ją Head Crusherowi należy wybrać opcję Use->Item->Visa Card, a następnie nacisnąć spację. Head Crusher poda nam hasło CATERPILLAR, z którym wrócimy do Obozu Nomadów.

Rozglądając się po barze, dostrzeżemy napisy na niektórych stolikach:

DANCER

DRINK

UQTU

URABUTLN (co prawdopodobnie jest skrótem od słów: You Are Beautiful Ellen).

Po prawej stronie baru znajduje się scena, na której tańczą striptizerki. Jedna z nich puszcza nam oko i palcem zaprasza na scenę. Gdy jednak wejdziemy na nią, panienki uciekają w popłochu a ich miejsce zajmuje trzech ochroniarzy, z którymi czeka nas walka. Nie powinna stanowić ona dla nas problemu, jednak po jej wygraniu otoczy nas tłum żądny rozrywki. Dopóki im jej nie dostarczymy – dopóty nie opuścimy sceny.

Możemy tego dokonać na kilka sposobów. Jeżeli gramy domyślną drużyną, Angela Deth posiada umiejętność Confidence, która pozwoli nam rozproszyć tłum.

Duże kłopoty w małym Quartz Wasteland

Przechadzając się po knajpie usłyszymy rozmowy, z których dowiemy się, że gang, któremu przewodzi Ugly, zaatakował miasto i wziął zakładników, wśród których jest, między innymi, burmistrz Pedros.

W męskiej łazience, po pokonaniu oprycha, natkniemy się na nastolatka (Teenage Boy), którego możemy zapytać o kilka rzeczy:

UGLY
GANG
MAYOR
RIDDLES
RIDDLER
CHAT
BYE
GOODBYE
THANKS
THANK YOU
COURTHOUSE

Dowiemy się, że gangusy znajdują się głównie w sądzie (Courthouse), znajdującym się na Quail Trail. Tam więziony jest też burmistrz. Reszta drani kryje się na Devastation Row.

Do damskich toalet mogą wejść tylko kobiety (tak, tak, kiedyś tak było:).Tak więc musimy rozdzielić drużynę, aby wejść do środka i porozmawiać ze znajdującymi się tam kobietami. Grając domyślną drużyna wszedłem Angelą Deth i użyłem umiejętności Confidence. Jak widać okazuje się ona przydatna:)

Dowiemy się, że żona burmistrza Perdrosa, Felicia, również została wzięta jako zakładnik. Po raz kolejny usłyszymy o Ellen; w rozmowie pojawi się również Stagecoach Inn.

W lewym górnym rogu natkniemy się na Riddlera. Jeśli kupimy my kilka drinków, zada on nam serię zagadek – odpowiedzi to:

TOAST

LETTER R

URABUTLN

Jeśli odpowiemu poprawnie na wszystkie pytania, Riddler, powie nam aby skomplementować Ellen, „a nasza praca stanie się łatwiejsza”.

Ellen, to śliczna kelnerka, która śmiga po barze. Zatrzymuje się ona na dłużej jedynie przy barze. I tam też spróbujemy ją złapać.

Aby usiąść na stołku po raz kolejny musimy rozdzielić drużynę i podejść do baru tylko jedną osobą (jedno krzesło = jedna osoba).

Ellen poda nam hasło oraz klucz do pokoju numer 18 w Stagecoach Inn.

Możemy teraz opuścić Scott’s Bar i, zanim udamy się do Stagecoach Inn, rozejrzeć się i poszukać w tym mieście sklepu. Czas jednak zakończyć ten odcinek, a do Quartz Wasteland powrócimy w kolejnym odcinku opisu przejścia.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom
guest
1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
Wasteland. Opis przejścia. Część 7 – Quartz, Caterpillar - gryretro.com
2 years ago

[…] W poprzednim odcinku załatwiliśmy sprawy w Barze Scotta, tak więc nadszedł czas aby rozejrzeć się po mieście. Najpierw odwiedzimy sklep, a następnie udamy się, na szybko, do Obozu Nomadów, gdzie dostarczymy hasło od Head Crushera – Caterpillar. […]

1
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x
Scroll to Top