Film na podstawie gry It Came From Desert

     It Came From Desert to jedna z najbardziej znanych gier wydanych przez Cinemaware. Studio działające w latach 1985-1991 obrosło legendą wśród amigowców, głównie za sprawą tytułów takich jak Defender of the Crown, Wings, The King of Chicago, czy właśnie It Came from Desert. Gdy w roku 2000 Lars Fuhrken-Batista zakupił znak handlowy Cinemaware, do życie powołana została firma Cinemaware Inc. Od tego momentu rozpoczęła się historia polegająca głównie na odcinaniu kuponów od legendarnych tytułów. Najnowszą odsłoną tej działalności jest umowa, podpisana wraz Roger! Pictures. Jest to to studio filmowe, które ma zająć się produkcją filmu opartego na fabule It Came From Desert. Jest to dość niezwykła sytuacja, ponieważ w tym przypadku historia zatoczyła koło, jako że gra oparta była na fabule filmu Them! z roku 1954.

     Akcja filmu umiejscowiona będzie w 1951 roku, w miasteczku Lizard Breath. Pod upadku meteorytu, w okolicy zaczynają się pojawiać gigantyczne mrówki. Gdy geolog Greg Bradley odkrywa co się wydarzyło, zaczyna pracować nad planem, mającym powstrzymać zmutowane mrówki przed zawładnięciem światem.

     Większość produkcji Cinemaware inspirowana była amerykańskimi filmami klasy B. Teraz na podstawie gry powstanie film. Jeśli Roger! Pictures podjedzie do sprawy w odpowiedni sposób i wykorzysta potencjał drzemiący w It Came From Desert, możemy otrzymać solidną porcję rozrywki. Naturalnie klasy B. Jeśli zaś twórcy nie pójdą drogą Eda Wooda czy Sama Raimiego, to produkcja może okazać się kompletną klapą…

Obrazek główny:
Itcame-c” by Source. Licensed under Fair use via Wikipedia.

2 thoughts on “Film na podstawie gry It Came From Desert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.